Profesjonalne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wskutek tego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezmiar radości, lecz również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.