hydrolat do włosów

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, albowiem mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, ale oraz o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.